top of page

זה בידייך....חלק 1: ניפוץ מיתוסים על אוננות

עודכן: 13 ביולי 2022
רובנו אוהבות לדבר על סקס,והרבה! אבל מה שקשור לאוננות יש טאבו, אנחנו מסוגלות לדבר על סקס עד הפרטים הקטנים אבל לא מדברות על אוננות, לא עם הבעל ואולי גם לא עם החברה.


רוב האנשים, גברים ונשים כאחד, מאוננים וממספר רב של סיבות. בין היתר ניתן למנות כמוטיבציות - הנאה, סיפוק, או דרך להורדת חרדה ושחרור ממתח נפשי. חלק מהאנשים מענגים עצמם כשהם לבדם וחלק מטבלים טכניקות הנאה בסולו כחלק מאקט מיני ביחד עם בן או בת הזוג.


אוננות היא מילה טעונה. בגלל סיבות חברתיות-תרבותיות, בתרבויות רבות יש לה לעיתים גוון שלילי או מעורר רגשות אשם. כך, נוצרו באופן עקבי הרבה מאד מיתוסים סביב הנושא, חשוב ושווה להזכיר שכבר מזמן רבים מהשליליים שבהם, אם לא כולם, הופרכו על ידי מומחים ואנשי מקצוע שונים מתחומי הרפואה, הפסיכולוגיה והמדע.

אז בואו ננפץ יחד כמה :)מיתוס 1:

אוננות גורמת לנזקים גופניים ונפשיים

קיימות דעות קדומות ומיתוסים מופרכים על אוננות בהקשר הגופני כגון: האמונה שאוננות יכולה לגרום לעיוורון, לחרשות, לחוסר פריון, לחוסר חשק, לאי שפיות, לנשירה של איבר המין, לצמיחה של שיער על כפות הידיים...

אז זהו, שלא. למעשה זה ההפך! אוננות היא אקט בריא ומומלץ מאוד להפגת מתחים, דרך נהדרת להחלשת עוצמת חרדות.מיתוס 2:

רק גברים מאוננים

נו באמת! נשים מאוננות ובגדול, אך לעיתים חלקן נבוכות להודות בזה.

המבנה הפיזי של הפין אצל הגברים הוא חיצוני, מה שמאפשר גישה קלה ואינטואיטיבית כבר בגיל צעיר. עם זאת, אצל הנשים, היות ורק חלק קטן מהדגדגן חשוף (רובו פנימי), נידרשת לעיתים היכרות ראשונית יותר טובה עם הגוף כדי להשיג את התוצאות. אולם המאמץ שווה את זה, כי באשר נשים מאוננות 'נכון' , הן יכולות לחוות סיפוק לפחות באותה המידה, אם לא הרבה יותר!


מיתוס 3:

אם אחד מבני הזוג מאונן, סימן שיש בעיה בזוגיות

לא נכון, גם בזוגיות יש שממשיכים לענג עצמם בסולו – בעיקר אם יש פערים בצרכים המיניים בין בני הזוג. אז זה זה יכול להוות שסתום איזון מטאפורי, וזה לגמרי טבעי. בכלל, זוגות לא מעטים משלבים אוננות כחלק מה"משחק" ומהאקט המיני באמצעות אביזרי מין.

זה אמנם נכון שכשאין פרטנר קבוע אוננות יכולה להיות פתרון בריא ובטוח לסיפוק אינטימי, אולם יש לפעילות מקום גם בזוגיות ואין בהכרח לראות בזה סממן ל 'בעיה'.


מיתוס 4:

שימוש בויברטור גורם להתמכרות

לא נכון, שימוש בויברטור יכול פעמים רבות אמנם להביא אורגזמה יותר מהירה ועזה, אך לא סביר שזה יתפתח אי פעם לכדי התמכרות! גם לא סביר שהשימוש בויברטור יהרוס את היכולת שלך להגיע לאורגזמה עם בן או בת הזוג. במידה ואת מוטרדת מהזמן שלוקח לך להגיע לאורגזמה ללא הויברטור, את יכולה תמיד להציע לשלב אותו באקט המשותף. לחילופין, ניתן גם להתנסות בויברטורים המיועדים לשימוש זוגי.

כדי לעזור לכם להבין באופן מעמיק יותר את החשיבות באוננות,

להלן מספר עובדות חשובות בנושא:


אוננות מתחילה כבר ברחם, בתור עוברים, והיא חלק מההתפתחות המינית הבריאה של נשים וגברים כאחד.

אוננות מאפשרת ללמוד טוב יותר את גופכם, את האזורים שמגרים אתכם ומביאים אתכם לעוררות וכן גם כיצד תוכלו ביתר קלות להגיע לאורגזמה, פעמים רבות עוצמתית אף יותר. היכרות טובה ומעמיקה עם גופכן, תאפשר לכם לכוון ביתר קלות את בן או בת הזוג שלכן למרכזי העונג שבגופכן.שוב שווה להדגיש כי לאוננות יש יתרונות מנטליים ופיזיים רבים והיא טובה לבריאותנו! כאמור, אוננות יכולה להוריד רמות מתח, לשפר את ייכולת השינה שלנו, לשפר את הריכוז, להעלות את מצב הרוח, להוריד כאב, וכמובן גם לשפר את חיי המין שלנו ואת ההנאה מהם.

האוננות היא פתרון מצוין לנשים שאני רואה בקליניקה, בשלבים שונים במעגל

האישה, שבאות לקבל טיפול בשל מגוון רחב של תסמינים כגון:

  1. בעיות פיזיונומיות הנובעות ממתח


2. נשים הסובלות מכאבים בזמן קיום יחסי מין בשל כיווץ יתר בשרירי רצפת האגן

3. נשים הסובלות מבריחת שתן ופוחדות מבריחת שתן במהלך האקט המיני

4. נשים אחרי לידה הסובלות מכאבים בשל אפיזיוטומי


נכון, ישנם אנשים המרגישים אולי מבוכה, אשמה או בושה כאשר מדברים, חושבים ועושים אוננות.


אבל זכרו: אוננות היא נורמלית, בריאה ומהנה. אפשר להתרגש, להתבדח, אף לשתף בכל הקשור בעינוג עצמי. אך החיים קצרים מידי שמשהו כה חיובי יהווה עבורנו משהו להתבייש בו.

זה בידינו....;)

וכמו שוודי אלן אמר "אוננות היא סקס עם האדם האהוב עליי ביותר"


המאמר נכתב עבור מגזין fizzz על ידי:


יעל שטינפלד-מס, פיזיותרפיסטית מומחית, בעלים ומנהלת


מקצועית של מרפאת מעגלים


טלפון: 09-8647018

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Yorumlar


bottom of page