top of page

הצלע השלישית הטכנולוגית - זוגות וצעצועי מין. שיחה עם ד״ר עידן מיליצ׳ר
רק לפני דור ההתייחסות להוספת צעצועי המין בהקשר הזוגי, בוודאי ההטרוסקסואלי, נחשבה סוג של משהו שנעשה בהחבא, קצת סליזי מידי לשיחה של ארוחת שישי. בכלל, מחשבה רווחת היתה, ואולי עדיין קיימת, שאם זוג רוצה להכניס צעצועים לרפרטואר המיני שלו, אולי זה סימן שהגבר לא מספק את הסחורה. מפה גם נובע החשש של גברים מסוימים: אולי אני לא מאהב מספיק טוב, אולי אני לא מביא את בת זוגתי לאורגזמות ולא יודע לענג אותה? גבר כזה יכול לראות בוויברטור כאיום מסויים על הגבריות.

אז איך משתלבים אביזרי המין בקונטקסט הזוגי ההטרוסקסואלי? מה הצד הגברי חש ביחס לאפשרויות הטכנולוגיות הצבעוניות שהולכות ומתרבות כתוספת לטנגו המיני?

מי אם לא ד״ר עידן מילצ׳ר, אחד מהסקסולוגים המפורסמים בארץ ומטפל מיני מהבכירים שבהם, יכול לתת לנו פה במגזין fizzz כמה תשובות לשאלות מסקרנות....


ראיון עם עידן מיליצ׳ר על צעצועי מין בזוגיות למגזין fizzz
ד״ר עידן מיליצ׳ר

ראשית, האם אנחנו כיום, ובוודאי הדור הצעיר יותר, משוחררים יותר מבחינה מינית?

אין ספק שבעשור האחרון ממשיכה ומתעצמת המגמה של יותר פתיחות והעזה וגם השיח סביב הנושא הפך עוד יותר פתוח ולגיטימי. כמובן שישנם יתרונות רבים לצד גם חסרונות, מצד אחד האנשים יותר פתוחים ומשוחררים להתנסויות בתוך המיטה ומחוצה לה ורואים בכך עוד שעשוע ומקור לגיוון, מצד שני קיימת מגמת לדוגמא עלייה בכל הקשור למחלות מין או הריונות לא רצויים (כי אנשים מקיימים יחסים בלי קונדום). כמובן ישנם גם לחצים פסיכולוגיים ובין אישיים המתלווים לתנאים של אפשרויות רבות מידי.


וזה משפיע על השימוש באביזרי מין?

כך קורה שעבור רבים צעצועי מין מהווים פתרון, בין אם זמני או אף קבוע. מעבר לזה, לצעצועי המין של היום יש מראה מאוד ידידותי לסביבה: שפן, ארנב, דולפין. אם פעם זה היה מוט רוטט בצבע אפור, היום אפשר לבחור ברווזים וספוגים למים, כן אוטומטי, לא אוטומטי. והם ללא ספק פחות ׳מאיימים׳ פיזית וקונספטואלית.


ובהקשר הזוגי?

לא פלא, במצב כזה שתארנו קודם, שאביזרי המין המגוונים מוצאים את דרכם יותר יותר גם אל חדר המיטות הזוגי.

בכלל, כבהקשר של הקדמה מינית, אין לי ספק שהשימוש באביזרי מין נהייה יותר ויותר מקובל בקרב זוגות כחלק מהמשחק המיני. הרבה זוגות יעידו ששימוש בעזרים כאלה ואחרים, תורם לשכלול ולגיוון חיי המין, שומר על

ויטליות ומונע משקיעה לשגרה מינית משמימה. לעומתם יהיו כאלו שילינו כי הכנסת השכלול הרוקט פוקט או כל ויברטור הרוטט לתוך חיי המין שלהם משיג לפעמים את התוצאה ההפוכה.


הכנסת צעצועי מין פוגמת באינטימיות בין בני זוג?

תלוי איך זה נעשה. בנסיבות מסויימות זה כן יכול לפגוע באמון. למשל, אם זה נעשה בלי ידיעת בן הזוג. האשה קונה ויברטור, מחביאה אותו במגירה של התחתונים ובעלה מגלה אותו במקרה. צעצוע מין במרחב הזוגי זה משהו שאמור להיות בהסכמה הדדית. דוגמא נוספת זה ברגע שהוויברטור הופך להיות המרכיב היחידי בארוחה, אז כנראה שיש בעיה. בן הזוג עלול להרגיש מיותר, ובצדק. נשים רבות וגם גברים, יטענו שהויברטור עוזר להגיע למקומות ולמחוזות בריגוש המיני שלא חשבו שיש בעולם הסקסואלי. יחד עם זאת, המשחק והתעלול במכשיר הדגול בקונטקסט הזוגי, עלול לגרום לנו לנטוש את ההתמקדות בדבר האמיתי. אותו דבר אמיתי שהוא הריקוד המשותף, הביחד.


אפרופו גברים, מה הקטע של גברים מסויימים וויברטורים? נראה שיש כאלו שממש לא מבינים את הצורך בתוספת...

יש גברים שפיתחו קנאה בוויברטור, אבל אני תמיד אומר שהוויברטור מנצח כל גבר רק עד שנגמרות הבטריות. גברים מעל גיל 50 שנשואים שנים רבות מרגישים בדרך כלל פחות נוח עם העניין. כמטפל, אני מנסה להבין את שורשי הקושי, ממה הוא נובע: האם זו פגיעה בגבריות שלו? האם מדובר בשמרנות, או בתחושה שהוא זז הצידה? אצל כל אחד זה שונה. חשוב גם לציין שיש לא מעט גברים שנהנים אף הם משימוש בויברטור על עצמם. ראוי להדגיש שאין בשימוש, גם אם מוחדר לפי הטבעת, בכדי להעיד על העדפה מינית הומוסקסואלית.


שרטט לי פרופיל של גבר שאין לו בעיה עם ויברטור.

זה מעניין, כי התשובה די מפתיעה. מדובר אמנם בגבר שבטוח בעצמו ובמיניות שלו, כזה שיש לו ניסיון מיני עשיר, אבל עם ניסיון לחיוב ולשלילה, ממש לא במובן המאצ'ואי. גבר שחווה הצלחות וכשלונות במיטה הוא גבר מורכב יותר, נינוח יותר עם המיניות שלו, וכל זה מוביל לגמישות והבנה מצידו.

צעצועים יכולים להפיח חיים בזוגיות רדומה?

בהחלט כן, אבל צריך לזכור שאף צעצוע מין לא יחליף בשר ודם, חום, מגע, עיניים, קירבה, ריח. האורגזמה כמובן יכולה להיות יותר עוצמתית, אבל עדיין לא מצאו תחליף לדבר האמיתי. הויברטור או אביזרי מין אחרים הם התוספת. יש מצבים שבהם למרות ההשקעה במשחק המקדים, יש נשים אשר מאבדות את חדוות המין בדרך

לכיבוש האורגזמה האולטימטיבית! עבורן הרדיפה אחר האורגזמה המדהימה הפך למרתון. לכאורה נראה

שהשימוש בצעצוע הרוטט הוא הפיתרון המושלם להנאה אינסטנט, אך בזוגיות אין בו את הדבר האמיתי שהוא

שיתוף הצרכים הפיזיים והרגשיים של שני

בני הזוג. הויברטור צריך לשמש כמנוף המרים אותנו אל עבר אותם הצרכים.

ואתה כסקסולוג, לך קל באופן אישי להוסיף צעצועים כאלה למיטה?

מן הסתם עשיתי עבודה על עצמי בעניין הזה. מובן גם מה שאני עושה לפרנסתי חושף אותי לדברים כאלו ואחרים ונותן לי להסתכל על צעצועי מין באשר הם עם חיוך סלחני ותחושה יותר נינוחה ועם הבנה של מה זה מוסיף. הדבר- "צעצוע" היחידי שיאיים עלי במיטה זה עוד גבר אישה נוספת במיטה. אבל על זה....דברו עם אישתי J
לסיכום, צעצועי מין בתוך זוגיות, כן או לא?

בוודאי שכן בתור תבלין נוסף ומעשיר, כזה המוסכם על שני הצדדים. פחות אם זה הופך לאמצעי היחידי בסקס הזוגי, במקום חלק מהכוריאוגרפיה של הריקוד המיני. מדהים ככל שיהיה מימד חדש שאנו מוסיפים לחיים האינטימיים המשותפים, יש עוד לא מעט דברים שניתן לעשות כדי לחוות מרזי ונפלאות ההנאה שחיי המין טומנים בחובם. חשוב מאד לספק את יצר הסקרנות, אך חשוב לא פחות לזכור שלפעמים הסקרנות הרגה את החתול. והכי חשוב הוא לא לתת לסקרנות ולרטט להרוג את מערכת היחסים בכלל ואת מערכת היחסים המינית בפרט. אז השתמשו כזוג בויברטור להנאה והעשרה ואל תתנו לו להשתמש בכם.


ד״ר מיליצ׳ר התראיין למגזין fizzz.co.il


ד״ר עידן מיליצ׳ר

סקסולוגבקרוב פה במגזין פיזזז: מאמרים מרתקים בנושאי מיניות ואינטימיות, פרי עטו של ד״ר עידן מילצ׳ר257 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

1 Comment


Mc kirnan Davies
Mc kirnan Davies
May 05, 2021

היי, שמי "תמימה עדי" אני מקריית גת. התחתנתי 7 שנים עם רובן. הדברים התחילו להיות מכוערים והיו לנו מריבות וויכוחים כמעט בכל פעם. זה החמיר בזמן שהוא הגיש בקשה לגירושין ... ניסיתי בכל כוחי לגרום לו לשנות את דעתו ולהישאר איתי אבל כל המאמץ היה חסר תועלת. התחננתי וניסיתי הכל אבל עדיין, שום דבר לא עבד. פריצת הדרך הגיעה כשמישהו הכיר לי את הכישוף הנפלא והחזק הזה איגבינוביה שעזר לי בסופו של דבר ... מעולם לא הייתי אוהד של דברים כאלה, אלא פשוט החלטתי לנסות בחוסר רצון כי הייתי מיואש ולא הייתה לי ברירה. .. הוא עשה תפילות מיוחדות והשתמש בשורשים ובעשבים ... תוך יומיים רובם התקשרו אלי והתחרטו על כל הטראומה הרגשית שהוא גרם לי, הוא חזר הביתה ואנחנו…

Like
bottom of page